Letadla Germanwings a Eurowings zůstanou většinou na zemi, palubní personál stávkuje

Spolu s novými tarify pro cestující dostanou Germanwings i nový kabát

Spolu s novými tarify pro cestující dostanou Germanwings i nový kabát Zdroj: Germanwings

Germanwings
Ilustrační foto (Airbus A319 aerolinek Germanwings)
Letadlo společnosti Germanwings
Piloti aerolinek GermanWings odmítají létat.
5
Fotogalerie

Dceřiné společnosti německých aerolinek Lufthansa - Germanwings a Eurowings - dnes kvůli stávce palubního personálu zrušily téměř čtyři stovky z plánovaných asi 550 letů. Omezení se dotknou hlavně vnitroněmeckých spojů, ale i některých evropských, informovaly světové agentury.

Komplikace 24hodinová stávka způsobí podle mluvčího Lufthansy až 40 tisíc cestujících. Nejvíce spojů nevzlétne z letiště v Düsseldorfu, mnozí pasažéři ale neodletí ani z Hamburku, Kolína nad Rýnem, Dortmundu, Stuttgartu, Hannoveru a Berlína.

Naopak velkých německých dopravních uzlů, jakými jsou Frankfurt nad Mohanem a Mnichov, by se omezení dotknout neměla. Podle plánu by měla vzlétnout také všechna letadla na dlouhých trasách mimo Evropu.

Odborový svaz UFO vyzval palubní personál k celodenní stávce poté, co ve středu selhala jednání se zástupci společnosti Lufthansa. UFO chce pro své členy vyjednat lepší podmínky v oblasti platů, pracovních podmínek a důchodů, informovala agentura DPA. "Jednání se dostala do situace, kdy nebyla jiná možnost než stávkovat," uvedl Nicoley Baublies, předseda svazu UFO, který zastupuje část letušek a stewardů.