Letadlo Travel Service sjelo po příletu do bulharského Burgasu z dráhy | E15.cz

Letadlo Travel Service sjelo po příletu do bulharského Burgasu z dráhy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V bulharském černomořském městě Burgas sjelo dnes po přistání z dráhy letadlo české letecké společnosti Travel Service, které přiletělo z Brna. Nikdo neutrpěl žádné zranění.

Mluvčí společnosti Travel Service Vladimíra Dufková řekla, že letadlo Travel Service na „pravidelné lince z Brna do Burgasu se dnes ráno po přistání při opouštění přistávací dráhy ocitlo předním kolem mimo zpevněnou plochu dráhového systému“.

Upřesnila, že v letadle bylo 178 cestujících a šest členů posádky, nikdo z nich nebyl při události zraněn. Všichni vystoupili z letadla normálně po schodech. Letoun je podle ní už opět na letištní ploše.

Letiště v Burgasu je nyní podle serveru 24chasa.bg uzavřené a všechny lety jsou odkláněné do dalšího bulharského města na černomořském pobřeží, do Varny.

Podle tiskového střediska letiště zatím není jasné, zda se jednalo o chybu pilota nebo zda sjetí letounu z dráhy způsobilo něco jiného. Podrobnosti zjišťují vyšetřovatelé bulharského ministerstva dopravy.

Bulharská média v souvislosti s touto nehodou připomínají, že přesně před pěti lety, 18. července 2012, byl na letišti v Burgasu spáchán teroristický útok na autobus s izraelskými turisty. Sebevražedný atentátník tehdy explozí výbušniny zabil pět Izraelců a bulharského řidiče autobusu.

Proces se dvěma spolupachateli, kteří jsou však stále na útěku a budou souzeni v nepřítomnosti, byl již několikrát odložen, s jeho zahájením se nyní počítá 20. září. 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah