Lety nabírají zpoždění, aerolinkám Delta vypadl centrální systém | E15.cz

Lety nabírají zpoždění, aerolinkám Delta vypadl centrální systém

ZDROJ: Airbus

ČTK

Americkou leteckou společnost Delta Air Lines postihl rozsáhlý systémový výpadek, kvůli kterému dnes nabraly zpoždění její lety po celém světě. Společnost rovněž pozastavila veškeré odlety. Aerolinky později oznámily, že za počítačovým kolapsem stojí výpadek proudu v Atlantě. Problém se snaží co nejrychleji vyřešit. Delta, která je podobně jako České aerolinie součástí skupiny SkyTeam Alliance, uskuteční zhruba 5000 odletů denně.

„Delta zaznamenala počítačový výpadek, který zasáhl lety naplánované na dnešní ráno“, uvedla letecká společnost. Letadel, která byla ve vzduchu, se ale podle ní problémy nedotkly. Později Delta upřesnila, že dnešní zpoždění a rušení některých letů způsobil výpadek proudu v Atlantě, který začal v 2:38 východního času (08:38 SELČ). Výpadek zasáhl její počítačové systémy a aktivity po celém světě. Na webu aerolinek nebyly zobrazeny aktuální informace o letech.

Potíže dnes ráno postihly tisíce cestujících této společnosti na letištích po celém světě, napsala na webu americká televizní stanice NBC. Zpoždění hlásili cestující Delty na letištích v Londýně, Tokiu či v Los Angeles. „Naše systémy všude zkolabovaly. Snad to nebude trvat dlouho,“ psaly cestujícím aerolinky na twitteru.

Zhruba tříhodinové zpoždění se podle webu Letiště Václava Havla Praha čekalo u dnešního dopoledního letu z Kodaně do Prahy. Podle mluvčí letiště Mariky Janouškové ale tento let provozuje jiný dopravce v rámci takzvaného sdílení kódu a zpoždění s ohlášeným masivním výpadkem u Delty nesouvisí. Zpoždění podle ní naopak nastalo u letu této společnosti z Prahy do New Yorku s plánovaným odletem ve 12:40 SELČ.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.