Vietnamské aerolinky začnou létat do Prahy | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Linku do Prahy otevřeme na začátku příštího roku, slibují vietnamské Bamboo Airways

Štěpán Bruner

Štěpán Bruner

Vietnamské aerolinky Bamboo Airways finišují s přípravami spuštění přímé linky mezi Hanojí a Prahou. Společnost oznámila, že do Česka začne létat během prvního čtvrtletí příštího roku. Letiště Praha potvrdilo, že jednání o nové lince probíhají, nebyla ale podle něj ještě dokončena.

Bamboo Airways plánují do Prahy létat třikrát týdně, nasadí letouny Boeing 787-9 Dreamliner. Společnost si na začátku letošního roku objednala deset letounů tohoto typu, první by měla dostat během října.

Podle letiště Praha ale ještě ze strany Bamboo Airways nepadlo definitivní rozhodnutí, jednání o přímé lince stále probíhají. „Podle informací od dopravce je otevření linky mezi Hanojí a Prahou v plánu na příští rok. Termín zahájení však závisí na získání všech potřebných provozních povolení a dostupné kapacitě letadel,“ uvedla mluvčí letiště Kateřina Pavlíková. „Předmětem plánování nové linky jsou také možnosti dostupných slotů na Letišti Praha, a to především s ohledem na plné vytížení pražského letiště v období provozních špiček,“ dodala.

Nové vietnamské aerolinky Bamboo Airways připravují linku do Prahy

Vietnamské aerolinky označují Česko za jeden ze svých klíčových trhů, za významné považují i další evropské destinace. V letech 2021 až 2025 chtějí Bamboo Airways zavést přímé linky do všech důležitých evropských politických a kulturních center.

Bamboo Airways v současnosti provozují 26 vnitrostátních linek a mezinárodní spoje do Číny, Japonska a Jižní Koreje. V nejbližší době chtějí expandovat na Tchaj-wan či do jihovýchodní Asie.

Vlastníkem Bamboo Airways je FLC Group, jedna z největších vietnamských společností. Firma podniká v realitách, stavebnictví, vlastní také několik hotelových komplexů. Její většinový majitel Trinh Van Quyet se předloni stal teprve druhým vietnamským dolarovým miliardářem. Ve stejném roce byly založeny Bamboo Airways.

Vietnamské večerky tvoří jeden z největších řetězců na trhu, odhaduje Prouza
Obchodní válka dopadá i na výrobce hraček, Hasbro urychluje přesun z Číny

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!