Nové vietnamské aerolinky Bamboo Airways připravují linku do Prahy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Nové vietnamské aerolinky Bamboo Airways připravují linku do Prahy

Štěpán Bruner

Štěpán Bruner

Česko pravděpodobně brzy získá přímé letecké spojení s Vietnamem. O otevření nové linky usilují vietnamské aerolinky Bamboo Airways. O přímém spojení mezi Vietnamem a Českem se mluví už několik let, dosud se ale v této souvislosti zmiňovalo jméno státní společnosti Vietnam Airlines.

Probíhající jednání potvrdil vietnamský zástupce v Radě vlády pro národnostní menšiny Pham Huu Uyen. „Obě strany mají na spuštění linky velký zájem, chtějí ji otevřít co nejdříve,“ řekl pro E15. První setkání s představiteli letecké společnosti proběhlo v březnu, uvedl bez dalších podrobností také generální ředitel Letiště Praha Václav Řehoř.

Z dostupných informací není zřejmé, zda by spoj Bamboo Airways létal z Ho Či Minova Města nebo z Hanoje. Podle zpráv oborového zpravodajského serveru CAPA ale Bamboo usilují o výstavbu třetího terminálu a nového cateringového centra pro zásobování letadel na letišti ve vietnamské metropoli, pravděpodobnější je tedy první varianta.

Společnost, která zahájila provoz teprve letos v lednu, má velké ambice. Aerolinky v současnosti provozují sedm pronajatých letadel. V březnu ale Bamboo objednaly padesát Airbusů A321neo a již o měsíc dříve podepsaly smlouvu na dodání deseti dálkových letounů Boeing 787-9 Dreamliner.

Právy ty by mohly obsluhovat i linku do Prahy. „Naším dlouhodobým cílem je spojit Vietnam s klíčovými trhy v Asii, Evropě a Severní Americe a Dreamlinery nám otevření těchto dálkových linek umožní,“ prohlásil při té přežitosti Trinh Van Quyet, předseda představenstva společnosti FLC Group, která je vlastníkem Bamboo Airways.

FLC Group je jednou z největších vietnamských společností. Firma podniká v realitách, stavebnictví, vlastní také několik hotelových komplexů. Její většinový majitel Trinh Van Quyet se předloni stal teprve druhým vietnamským dolarovým miliardářem. Ve stejném roce byly založeny Bamboo Airways.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!