Obchodní válka dopadá i na výrobce hraček, Hasbro urychluje přesun z Číny | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Obchodní válka dopadá i na výrobce hraček, Hasbro urychluje přesun z Číny

mšt

Americká společnost Hasbro, která patří mezi největší výrobce hraček na světě, urychluje kvůli obchodní válce plány na přesun části výroby z Číny do nových továren ve Vietnamu a v Indii. Informovala o tom agentura Bloomberg.

„Stále rozšiřujeme naši stopu a globální výrobu přesouváme do nových oblastí,“ uvedl šéf společnosti Brian Goldner. Čína podle něj i nadále zůstane vysoce kvalitním a levným místem pro výrobu hraček. Goldner však zároveň uvedl, že firma už cítí tlak spojený s obchodní válkou mezi Spojenými státy a Čínou.

Pokud začnou platit americká cla na dovoz zboží z Číny, ucítí to výrobce hraček podle finanční ředitelky Deborah Thomasové zřejmě až ve čtvrtém letošním kvartálu. „Na příchod tarifů jsme připraveni, nadále však věříme, že by to byla pro naši firmu i zákazníky zbytečná komplikace,“ uvedla Thomasová.

Muž, který nastartoval továrnu na miliardy. Přečtěte si profil prezidenta studia Marvel

Hasbro, které je druhým největším výrobcem hraček na světě, zaostává za konkurenčním Mattelem. Ve druhém čtvrtletí ale jeho tržby překonaly odhady analytiků, když vzrostly o necelých devět procent na 984,5 milionu dolarů (22,4 miliardy korun). Velkou měrou se na tom podepsal prodej postaviček hrdinů z filmové série Avengers. 

Výrobce hraček je zatím posledním, kdo upravuje své výrobní plány v souvislosti s obchodní válkou. Agentura Nikkei už dříve uvedla, že přesun výroby z Číny chystají i americké technologické společnosti Microsoft, Google a Apple nebo japonský videoherní gigant Nintendo. Podobně prý smýšlí i ostatní výrobci spotřební elektroniky, ať už jde o další výrobce počítačů jako Lenovo či Acer, případně Amazon se svými chytrými reproduktory.

Facebook porušil ochranu soukromí. Dostal v USA rekordní pokutu
Avatar po deseti letech sesazen. Avengers: Endgame je nejvýdělečnějším filmem všech dob

Autor: mšt
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!