Magistrála v Praze nepovede tunely, její přestavba vyjde levněji | E15.cz

Magistrála v Praze nepovede tunely, její přestavba vyjde levněji

Magistrála v Praze nepovede tunely, její přestavba vyjde levněji
Ilustrační foto
• 

ČTK

Severojižní magistrála v Praze nepovede na území Prahy 1 a 2 plánovanými tunely. Radní hlavního města vzali na vědomí nesouhlas Prahy 1 a 2 a zastavili pořizování změny územního plánu, která by stavbu umožnila. Tunely na magistrále měly stát 12 miliard korun a plán na jejich výstavbu vznikl v roce 2008 za exprimátora Pavla Béma (ODS).

„Mohli jsme to jako rada pouze přijmout. Je to tak poslední tečka za tímto megalomanským projektem, který byl kritizován řadou odborníků,“ řekl náměstek primátora Tomáš Hudeček (TOP 09).

Město se tak podle něj definitivně vydá směrem „humanizace magistrály“. To podle Hudečka znamená, že například ubydou jízdní pruhy nebo přibydou křižovatky. Město má čtyři studie, z nichž vybere jednu a podle ní bude v budoucnu postupovat. Návrhy bude posuzovat komise složená z náměstků primátora a dopravních odborníků. „Ta stanoví finální podobu,“ řekl Hudeček.

Plánovaná verze s tunely

MVizualizace magistrála po zklidněníMVizualizace magistrála po zklidněníAutor:

Za humanizaci celé magistrály od Spořilova po začátek Hlávkova mostu v Praze 7 dá podle Hudečka řádově jednotky miliard korun. Po magistrále v centru města projede denně až 100 tisíc aut. Vybudována byla postupně v letech 1973 až 1980.

:

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!