Ministerstvo dopravy vypíše soutěž na IT služby za 295 milionů | E15.cz

Ministerstvo dopravy vypíše soutěž na IT služby za 295 milionů

Ministr dopravy Pavel Dobeš
Ministr dopravy Pavel Dobeš
• 
ZDROJ: ctk- Michal Dolezal

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministerstvo dopravy chce vypsat veřejnou zakázku za 295 milionů korun bez DPH, která mu má zajistit poskytování a rozvoj služeb informačních a komunikačních technologií v letech 2013 až 2015. Součástí zakázky má být i kontrola a audit dat z Centrálního registru vozidel. Ministerstvo to oznámilo na internetu.

„Jedná se o projekt, který je nyní ve fázi zpracování zadávací dokumentace,“ uvedla Andrea Volaříková z tiskového oddělení ministerstva. Zadávací řízení chce resort zahájit na začátku září.

Od výběru jednoho dodavatele IT služeb si ministerstvo slibuje snížení nákladů, protože dosud dílčí služby nakupovalo jednotlivě a mnohé činnosti musely být vykonávány několikanásobně různými dodavateli. Zároveň má dojít ke sjednocení úrovně dodávaných služeb a k jednoznačně vymezené odpovědnosti dodavatele.

Ministerstvo v minulých týdnech čelilo kritice, když zadalo zakázku na vytvoření nového firmě ATS Telcom bez výběrového řízení. Nový registr po spuštění zkolaboval a několik týdnů se potýkal s problémy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.