Modernizované Škody Scala a Kamiq vstupují do prodeje, ceny zůstávají stejné

Škoda Scala a Škoda Kamiq.

Škoda Scala a Škoda Kamiq. Zdroj: Škoda Auto

Škoda Kamiq.
Škoda Kamiq.
Škoda Kamiq.
Škoda Kamiq.
Škoda Kamiq.
23
Fotogalerie

Zveřejnění celého portfolia faceliftovaných škodovek Scala a Kamiq odhalilo, že základní ceny v jednotlivých výbavách zůstaly stejné jako dosud, i když jsou vozy lépe vybavené. „Digibudíky“ jsou už v základu a k mání jsou i světlomety s technologií LED Matrix.

Nedávno modernizované škodovky Scala a Kamiq se už prodávají v zaváděcí First Edition s cenou od 600 tisíc korun, ovšem skutečný základ si dal trochu na čas – představuje se až nyní. Nejlepší zprávou pro ty, kteří s nákupem čekali na modernizovaná provedení, je, že se ceny oproti těm dosavadním nezměnily.

To znamená, že Scala se 70kW litrovým tříválcem začíná na stejných 459 900 korunách jako dosud; Kamiq je o 20 tisíc dražší. Základní výbava se nově nejmenuje Ambition, nýbrž Selection, a je k mání s motorem 1,0 TSI  o výkonu 70 nebo 85 kW s manuální pětistupňovou, resp. šestistupňovou převodovkou.

Video placeholde
Nová Škoda Scala. • Škoda Auto

V základní výbavě je 8“ displej místo přístrojového štítu, infotainment s 8,25“ obrazovkou a z nařízení EU nově také systém rozpoznávání dopravních značek.

Výbava Top Selection, která nahrazuje stupeň Style, je k mání s 85kW verzí tříválce a 110kW čtyřválcem 1,5 TSI. Kromě šestistupňového manuálu je pro oba motory v nabídce také sedmistupňová dvouspojková převodovka. Ceny začínají o 60 tisíc korun výš oproti základní verzi Selection.

Video placeholde
Nová Škoda Kamiq. • Škoda Auto

Tento výbavový stupeň přidává bezdrátové zrcadlení smartphonu, dvoubarevné ambientní osvětlení a čtyři porty USB-C podporující 45W rychlonabíjení.

Vrcholová výbava Monte Carlo lze spárovat se stejnými motorizacemi a startuje o dalších 40 tisíc korun výš. Kromě log a černých prvků na karoserii, typických pro tuto verzi, jsou klíčovým prvkem výbavy navíc oproti Top Selection přední světlomety s technologií LED Matrix; ty dosud škodovky v tomto segmentu neměly.

Článek vyšel na webu Auto.cz