Novinky Škody Auto mají data premiér. Blíží se Elroq a Octavia | e15.cz

Klíčové novinky Škody mají data premiér. Blíží se Elroq a omlazená Octavia

David Rusol

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Automobilka Škoda Auto má letos napilno a z Mladé Boleslavi bude vyjíždět jedna novinka za druhou. Některé z nich jsou skutečně žhavé, některé spíše rutinní. To je případ faceliftu modelů Kamiq a Scala, které po čtyřech letech na trhu dostaly jen drobné osvěžení a k zákazníkům budou tyto aktualizované modely k dispozici v únoru příštího roku. My už nicméně víme, jak to bude dál. Očekávané premiéry dalších modelů jsou totiž na spadnutí.

Již 4. října se světu představí nová generace oblíbeného SUV Škoda Kodiaq, které bude 2. listopadu následovat již čtvrtá novodobá generace manažerského liftbacku a kombi Superb. Oba dva modely budou uvedeny na trh v květnu příštího roku. Kodiaq však bude možné objednat již v posledním kvartále tohoto roku a Superb bude k objednání během prvního kvartálu roku příštího. Tímto bude mít Škoda letošní premiéry za sebou, ale ani příští rok nezahálí.

Škoda Superb liftback

Video se připravuje ...
Škoda Superb liftback

Ona nám už totiž tak trochu stárne i Octavia čtvrté generace, která se dočká faceliftu v únoru příštího roku. K objednání by měla být ještě v témže kvartále a k zákazníkům by měla dorazit stejně jako Kodiaq a Superb, tedy v květnu 2024. Úplnou novinkou pak bude druhý elektrický model značky v rámci této nové vlny moderních elektrických vozidel, ve kterém chce Škoda samozřejmě hrát důležitou roli.

Novinkou nebude nic jiného než dříve avizovaný Elroq, elektrická varianta aktuálně nejoblíbenějšího modelu značky Karoq. Vůz bude představen v únoru příštího roku s tím, že objednávky bude možné zadávat již v polovině téhož roku. V roce 2024 by se ale první zákazníci nových vozů dočkat ještě neměli, v plánu je totiž dodání prvních kusů až v březnu roku 2025.

Jízdní řád Škody na následující měsíce

 

Model Premiéra Předpokládané zahájení objednávek Uvedení na trh
Scala/Kamiq FL 01.08.2023 First Edition - srpen 2023, zbytek Q4/2023 únor 2024
Kodiaq nová generace 04.10.2023 Q4/2023 květen 2024
Superb nová generace 02.11.2023 Q1/2024 květen 2024
Octavia facelift únor 2024 Q1/2024 květen 2024
Elroq únor 2024 polovina roku 2024 březen 2025  

Článek vyšel na webu AutoRevue.cz

Autor: David Rusol

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah