Nádraží v Brně-Králově Poli čeká rozsáhlá oprava za 1,8 miliardy | e15.cz

Nádraží v Brně-Králově Poli čeká rozsáhlá oprava za 1,8 miliardy

nádraží Brno-Královo Pole
nádraží Brno-Královo Pole
• 
ZDROJ: kralovopolstipatrioti.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Železniční stanice v Brně-Králově Poli se v letech 2020 či 2021 dočká rekonstrukce. Opravy by měly vyjít zhruba na 1,8 miliardy korun. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která letos převzala nádraží od Českých drah, zvažuje zbourání části budovy bez náhrady, jelikož nemá využití, potvrdila mluvčí správy Kateřina Šubová.

Královopolské nádraží vzniklo v dnešní podobě v 50. letech minulého století a od té doby se nedočkalo výraznějších úprav. Stanice je navíc těžko dostupná pro handicapované, protože na nástupiště se musí chodit po schodech. "Rekonstrukce bude zahrnovat koleje, zabezpečovací zařízení, nástupiště i budovu. Nově se postaví výtahy, aby se bylo možné dostat k vlakům bezbariérově," vyjmenovala Šubová.

O bourání části budovy se uvažuje proto, že prostory jsou ze 70 procent nevyužité. "Nádraží slouží především pro přestup cestujících na autobus a na MHD," uvedla Šubová.

Oprava bude největší investicí do brněnských nádraží za mnoho let. S hlavním nádražím se stále otálí kvůli nevyjasněné budoucnosti. Židenické nádraží se plánuje přesunout o několik desítek metrů k ulici Bubeníčkova, proto se opravují jen nejnutnější věci. Ani do dalších menších nádraží se příliš neinvestuje.

Dříve než v Králově Poli začne modernizace výpravní budovy v Břeclavi a Kuřimi. Tyto stavby mají stavební povolení a počítá se se zahájením příští rok. SŽDC chystá i některé drobnější opravy, na jižní Moravě se dotknou výpravní budovy v Ivančicích či toalet v Podivíně.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah