Personální otřes v Czech Airlines Handling. Krizový manažer přichází z dceřiné firmy Českých drah

Jiří Jarkovský se vrací do Czech Airlines Handling

Jiří Jarkovský se vrací do Czech Airlines Handling Zdroj: ČTK / Letiště Praha/Petr Hejna

Ze společnosti Czech Airlines Handling odchází předseda představenstva Tomáš Svoboda. Firma má na starosti odbavení letů některých aerolinek na pražském letišti, v uplynulých dnech se potýkala s velkými výpadky svých služeb. Do společnosti, jejímž vlastníkem je Letiště Praha se naopak vrací Jiří Jarkovský, který z ní odešel v roce 2020.

.Jarkovský nyní působil jako generální ředitel a předseda představenstva dceřiné společnosti Českých drah Dílny pro opravu vozidel. Letiště Praha už dříve informovalo, že do Czech Airlines Handling nastoupí krizový manažer, jeho jméno ale neuvedlo. O příchodu Jarkovského jako první informoval server Zdopravy.cz, poději jeho jméno potvrdila mluvčí letiště Klára Divíšková.

Ve své nové roli bude mít Jarkovský na starost personální plánování zejména v kontextu s nepravidelnostmi provozu, se kterými momentálně potýká většina evropských letišť, uvádí Letiště Praha. Jarkovský do funkce nastoupí 1. srpna.

„Věřím, že se nám podaří předcházet situacím, které se staly v posledních dnech na pražském letišti. V současné chvíli bude mojí prioritou rychlá revize již přijatých operativních opatření a nastavení odbavovacích postupů tak, aby se eliminovalo opakování podobné situace,“ uvedl Jarkovský.

Jarkovský pracoval v oboru letectví od roku 1995. Nejdříve byl vedoucím provozu a později také výkonným ředitelem úseků odbavení u Českých aerolinií. Následně se přesunul do představenstva společnosti CSAH, kde šest let působil na pozici předsedy představenstva.