Policie obvinila šest pražských taxikářů kvůli předražování jízdného | E15.cz

Policie obvinila šest pražských taxikářů kvůli předražování jízdného

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: siebert martin/euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V případu taxikářů zadržených v centru Prahy kvůli předražování jízdného obvinila policie sedm lidí. Šest z nich jsou taxikáři, sedmý byl pracovníkem magistrátu. Ten je podezřelý, že za úplatu vynášel informace.Podle magistrátu nebyl zadržen žádný jeho současný pracovník.

Všichni stíhaní čelí obvinění z podvodu ve formě organizované skupiny. Pět z nich je stíháno také za uplácení a jeden za přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. „Týká se to vynášení informací,“ řekl obvodní státní zástupce pro Prahu 1 Jan Lelek.

Mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman odmítl sdělit podrobnosti a odkázal na státní zastupitelství. „Mohu pouze konstatovat, že podle našich informací, nebyl zadržen žádný současný pracovník magistrátu,“ uvedl.

Taxikáři podle policie předražovali jízdné na úkor turistů. „Všech sedm osob bylo propuštěno ze zadržení, protože nebyly shledány vazební důvody,“ dodal žalobce.

Varování před kontrolou

Server Aktuálně.cz uvedl, že obviněný pracovník magistrátu taxikáře varoval, když se na ně chystala kontrola. Řidiči taxi tak byli chránění před prověrkami z města, kdy figuranti převlečení za cizince testují cenu jízd, před detektivy už ale ne. Policisté skupinu taxikářů ze Staroměstského náměstí podle serveru sledovali několik měsíců.

S problémy s předraženým jízdným se Praha potýká dlouhodobě a nedaří se jí ani vybírat pokuty. Pražský magistrát uložil od roku 2002 taxikářům pokuty za 213 milionů korun, vybrat se mu ovšem nepodařilo ani desetinu celkové částky. Nepoctiví taxikáři podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) poškozují pověst nejen Prahy, ale i celé republiky.

Podle podkladů pro radu hlavního města je v metropoli dva tisíce aktivních provozovatelů taxislužeb, přes 4600 evidovaných vozidel a téměř 5500 řidičů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah