Poslední část poničeného pendolina byla poslána do Itálie | E15.cz

Poslední část poničeného pendolina byla poslána do Itálie

Jan Šindelář

Jan Šindelář

České dráhy odeslaly část rychlovlaku, zdevastovaného loni v červenci srážkou s kamionem na přejezdu ve Studénce, do závodu Alstomu v italské Saviglianu. Přepravu zajišťují kamiony. Jako poslední do Itálie odjel v minulých dnech hnací vůz, který také bude pro techniky Alstomu největším oříškem.

"Vyrobit se musí nová skříň vozu, stejně jako bude instalována kompletně nová kabeláž, rozvody tlakového vzduchu, vybudován bude interiér, některé rozvaděče a celá kabina strojvedoucího včetně řídícího pultu a příslušné techniky," napsal podnikový týdeník Železničář.

Už koncem září byl do Itálie odeslán netrakční vložený vůz a elektrická výzbroj. Oprava vyjde na více než dvě stě milionů a potrvá minimálně rok. Nadměrný náklad putuje do Itálie zhruba pět dnů, pohybuje se pouze v noci.

Nehodu zavinil polský řidič Slawomir Wojciech Sondaj, když s plně naloženým kamionem vjel na přejezd navzdory spuštěné signalizaci. Následky byly tragické, tři lidé zemřeli a dvacet jich bylo zraněno. Strojvedoucí přišel o nohy.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.