Problémové boeingy nutí Smartwings zdvojnásobit základní jmění | E15.cz

Problémové boeingy nutí Smartwings zdvojnásobit základní jmění

fry

Více než 1,4 miliardy korun mají do společnosti Smartwings vložit její akcionáři. Základní jmění firmy by tak více než zdvojnásobili. Hlavním důvodem jsou problémová letadla Boeing 737 MAX 8 a zatím nejistá obnova jejich provozu, informuje server zdopravy.cz.

Ten informace zjistil z pozvánky na mimořádnou valnou hromadu, zveřejněné na webových stránkách SmartWings. Podle dokumentu před leteckou společností stojí dvě možnosti. Tou první je navýšení kapitálu o 1,4 miliardy korun, druhou představuje navýšení o polovinu menší částku. Pokud by valná hromada odsouhlasila první možnost, stoupl by základní kapitál z 1,24 miliardy korun na 2,64 miliardy. Jeho navýšení podle serveru nejspíš zajistí největší akcionáři firmy - Unimex Group a čínská společnost China lnternational Group Corporation Limited.

Navýšení základního jmění má Smartwings umožnit lépe se vypořádat s uzemněním letadel Boeing 737 MAX 8.

Manažer se musí naučit říkat ne, říká šéf ŘLP Jan Klas

Český letecký dopravce v pozvánce na valnou hromadu uvádí, že měl v plánu provozovat 16 letadel 737 MAX 8, ale kvůli letecké katastrofě v Etiopii a stažení těchto letadel byla společnost „nucena radikálně omezit kapacitu letní sezony, z čehož jí vznikají významné ztráty“.

„Společnost potřebuje posílit svoji finanční pozici, aby se dokázala vypořádat s výrazným propadem výnosů a zvýšenými náklady jako důsledkem této mimořádné situace,“ uvedla společnost SmartWings v návrhu na zvýšení základního jmění.

 

Soumrak jumbo jetů. Prohlédněte si „hřbitov“, kde stará letadla končí
Severokorejci chtějí ruská dopravní letadla, řeší přestárlou flotilu
Putinovo vševidoucí oko. Prohlédněte si nového strážce vzdušného prostoru Ruska

Autor: fry
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!