První auta z německé továrny Tesly mají vyjet už v říjnu | e15.cz

První tesly z německé továrny vyjedou už v říjnu, doufá Musk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americká automobilka Tesla doufá, že její nová továrna v německém Braniborsku začne vyrábět první elektromobily v říjnu. Uvedl to dnes podle agentury Reuters šéf firmy Elon Musk.

Tesla původně plánovala zahájit produkci letos v červenci. Na jaře však uvedla, že směřuje k zahájení výroby a dodávek koncem letošního roku, a ostře kritizovala zdlouhavé regulační procedury v Německu.

Německou továrnu Tesly dnes společně s Muskem navštívil kandidát konzervativní unie CDU/CSU na kancléře Armin Laschet. Ve středu se Musk v továrně sešel s představiteli Braniborska.

„Těšíme se, že bychom snad v říjnu mohli získat povolení k výrobě prvních vozů,“ citovala dnes Muska agentura Reuters. Laschet pak podle agentury DPA vyzval ke zrychlení schvalovací procedury.

DPA upozornila, že Tesla nyní továrnu staví pouze na základě předběžného povolení. Podle Lascheta tak na sebe podnik vzal velké riziko. „Pokud nedojde ke schválení, budou tady muset všechno rozebrat,“ uvedl Lachet.

Konečné povolení musí vydat braniborský úřad pro ochranu životního prostředí. Podle agentury Reuters tak nelze vyloučit další odklad zahájení výroby, a to možná až na příští rok.

Tesla chce ve svém závodě v Grünheide, což je několik kilometrů jihovýchodně od Berlína, zpočátku vyrábět 150 tisíc elektromobilů ročně. Postupně hodlá objem produkce zvýšit až na půl milionu ročně. Předpokládá se, že nový závod vytvoří tisíce pracovních míst.

Video se připravuje ...
Kdo je Elon Musk

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah