RegioJet loni prohloubil ztrátu na 76 milionů | E15.cz

RegioJet loni prohloubil ztrátu na 76 milionů

RegioJet loni prohloubil ztrátu na 76 milionů
RegioJet
• 
ZDROJ: RegioJet

ČTK
pav

Železniční dopravce RegioJet, který patří do skupiny Student Agency, loni prohloubil ztrátu o zhruba 16 milionů na 76 milionů korun. Letos bude podle šéfa firmy Radima Jančury výsledek podobný. Tržby společnosti činily loni 267 milionů korun.

RegioJet vstoupil na českou železnici v září 2011, kdy začal jezdit na trati Praha - Ostrava. Loni, tedy v prvním kompletním roce provozu, cestovalo vlaky RegioJet 1,13 milionu pasažérů a obsazenost souprav s kapacitou 250 až 330 míst se pohybovala průměrně kolem 85 procent, uvedl deník Dnes.

Z negativního hospodářského výsledku Jančura viní především České dráhy (ČD), které podle něj na trase zlevnily výrazně pod náklady. Nechal si dokonce vypracovat znalecký posudek, který chce použít v řízení u antimonopolního úřadu.

RegioJet zatím podnikatel dotuje z jiných aktivit. Celá skupina Student Agency loni dosáhla zisku 110 milionů korun při tržbách přes 1,6 miliardy korun. Největší obrat stále generuje prodej letenek, ve kterém je společnost lídrem na trhu. Autobusy Student Agency loni převezly pět milionů cestujících, což byl meziroční nárůst o devět procent.

Autor: ČTK, pav
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud