Rusové uvažují o koupi části slovenských železnic | E15.cz

Rusové uvažují o koupi části slovenských železnic

Lokomotiva ZSSK Cargo v Ostravě
Lokomotiva ZSSK Cargo v Ostravě
• 
ZDROJ: wikimedia.org

bru

Ruské státní železnice uvažují o koupi kontrolního podílu ve slovenské státní firmě Železničná spoločnosť Cargo Slovakia (ZSSK Cargo). Podle agentury Ria Novosti to uvedl viceprezident ruské společnosti Salman Babajev.

Babajev potvrdil, že monopolní ruský železniční dopravce se také uchází o nákladní divizi polských státních železnic PKP Cargo. O tu usilují i České dráhy a Penta. Ruské železnice chtějí své letošní investice financovat prodejem 75procentního podílu ve firmě Freight One, který by měl proběhnout v září.

Ten by se ale kvůli personálním změnám v představenstvu Ruských železnic mohl odložit, V tom případě by si společnost vzala půjčku, dodal Babajev.

Slovenské ministerstvo dopravy nyní ve výběrovém řízení hledá poradce, který by zabezpečil vstup strategického partnera do ZSSK Cargo. Ten by měl do června 2012 získat nejméně 66 procent akcií státní firmy.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.