Ryanair spustí novou linku z Prahy do Paříže | e15.cz

Ryanair spustí novou linku z Prahy do Paříže

Ryanair
Ryanair
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nízkonákladový letecký dopravce Ryanair oznámil, že od konce října spustí novou linku z Prahy do Paříže. Na letiště Beauvais bude létat z Letiště Václava Havla Boeingem 737 třikrát týdně.

Už nyní mohou cestující využít letiště Charlese de Gaulla a Orly. K nim přibude právě Beauvais. Z Prahy se sem létalo naposledy v roce 2009/2010, přičemž Paříž dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější destinace.

„V loňském roce cestovalo z Prahy do Paříže 846 977 cestujících, což představuje meziroční nárůst o 6,6 procent. Očekáváme, že novou linku za rok využije více než 34 tisíc lidí v obou směrech,“ řekla Kateřina Pavlíková, mluvčí pražského letiště.

Prodej letenek by podle informací dopravce měl začít příští měsíc na webu www.ryanair.com.

Celkem v roce 2017 operovalo své lety z Letiště Václava Havla Praha 69 pravidelných dopravců, kteří létali do 163 destinací. Nejvíce cestujících směřovalo z Prahy do evropských měst a dále pak do Afriky.

Pražské ruzyňské letiště loni zvýšilo počet odbavených cestujících o 17,9 procenta na rekordních 15,415 milionu lidí. Za nárůstem počtu odbavených cestujících byl příchod nových dopravců na letiště, otevírání nových linek a navyšování kapacit na linkách stávajících. V průměru prošlo loni letištěm 42 233 cestujících denně.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah