Skanska podala námitku proti tendru na železniční koridor | E15.cz

Skanska podala námitku proti tendru na železniční koridor

Skanska
Skanska
• 
ZDROJ: Sedmicka

sin

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stavební společnost Skanska včera podala námitku proti vyhodnocení výběrového řízení na stavbu železničního koridoru z Rokycan do Plzně. Potvrdila to mluvčí společnosti Skansky Lucie Nováková.

Pro Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) to znamená významnou komplikaci v podobě zpoždění celého projektu. V soutěži o takzvanou železniční zakázku desetiletí, jejíž součástí je i nejdelší tuzemský tunel, zvítězila společnost Metrostav, která nabídla cenu čtyři miliardy korun.

Skanska přišla s částkou o 750 milionů vyšší. Tvrdí ale, že Metrostav zvolil odlišný způsob hloubení tunelu, který neodpovídá zadávací dokumentaci. To správa železnic odmítá. „Od samého počátku zadávací řízení připouštělo variantní řešení,“ zdůraznil náměstek šéfa SŽDC Petr Šlegr.

Skanska je odhodlána dát celý případ k antimonopolnímu úřadu. Už dnes zpožděný projekt nabírá další výrazný skluz, což ohrožuje čerpání prostředků na tuto stavbu z evropských fondů.

Autor: sin

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.