Tesla hledá manažery pro továrnu v Německu. Láká na vysoké mzdy | E15.cz

Tesla hledá manažery pro továrnu v Německu. Láká na vysoké mzdy i spolupráci s Muskem

Lukáš Vojáček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americkému výrobci elektromobilů Tesla známého miliardáře Elona Muska se nedaří nalézt vhodné pracovní síly pro jeho novou továrnu v Německu. S odvoláním na německý byznysový deník Handelsblatt o tom informuje server Business Insider.

Tesla se už od loňského roku zatím marně snaží obsadit celkem 350 převážně manažerských pozic. Nepomáhá ani skutečnost, že někteří z těchto lidí budou úzce spolupracovat se samotným Muskem a firma jim nabízí plat 300 tisíc eur, tedy asi 7,8 milionu korun ročně, který navíc může ještě narůst o bonusové příplatky.

Podle Business Insideru je problém především v tom, že kandidáti na tyto pozice musí splňovat velmi náročné požadavky. Společnost třeba od listopadu shání šéfa pro sekci výroby baterií a vhodný uchazeč má mít nejméně patnáct let zkušeností v oboru. Baterie se však až dosud do země primárně dovážely z asijských států. Německých expertů je tudíž velký nedostatek.

„Na poli výroby lithiových baterií nenajdou v Německu téměř nikoho,“ myslí si Jörg Speikamp z poradenské společnosti QRC. Zvlášť prý v době, kdy se v zemi chystají otevřít nové závody na baterie také konkurenční domácí automobilky Volkswagen a Opel. 

Roli může hrát i dosavadní nezkušenost Tesly s německým pracovním trhem. „To vede k tomu, že jen velmi málo lidí se cítí nabídkou osloveno,“ říká profesionální hledačka talentů Ines Thorenová. Někteří se možná obávají i častého střídání osob na vysokých postech a práce pro Teslu jim nepřipadá perspektivní z dlouhodobého hlediska.    

Nová továrna amerického giganta aktuálně vzniká v německé obci Grünheide v Braniborsku. Na základě tvrzení Elona Muska se má jednat o největší závod na produkci baterií do elektromobilů na světě. Kromě Tesly do něj investovala miliardy eur i německá vláda. Výroba prvních baterií pro Model Y zde má začít již v červnu. Společnost přitom stále ještě čeká na vyřízení všech potřebných povolení od tamních úřadů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah