E-shop Notino expanduje do Belgie, Nizozemska a Chorvatska. Plánuje i další pokračování | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

E-shop Notino expanduje do Belgie, Nizozemska a Chorvatska. Plánuje i další pokračování

ČTK

Internetový obchod Notino.cz (dříve Parfums.cz) expanduje na další tři evropské trhy - do Belgie, Nizozemska a Chorvatska. Celkem tak e-shop působí v 19 zemích Evropy, včetně Velké Británie, a ve Spojených státech amerických. Ve zbytku letošního roku má expanze po Evropě pokračovat.

"Notinu se dlouhodobě daří a v posledních letech se stále více rozrůstáme," uvedl marketingový ředitel Radek Ondrášík. "Jsme připraveni na všech třech trzích uspět," dodal.

Obrat na trhu s kosmetikou v Nizozemsku je v přepočtu přibližně 75 miliard korun a v Belgii je to zhruba 50 miliard korun. Podle Ondrášíka tak je prostor pro růst tržeb a rozšiřování zákaznické základny v nových zemích více než značný. Obrat na trhu veškerého rychloobrátkového zboží v Česku loni činil osm miliard korun.

Notino letos koupilo 75procentní podíl v německém prodejci kosmetiky Mussler Beauty. Rodinná firma sídlící ve Stuttgartu má roční obrat kolem 320 milionů korun. Akvizice urychlila expanzi společnosti na německý trh.

Notino expanduje v Německu, koupil většinový podíl v rodinné Mussler Beauty

Internetový obchod letos očekává nárůst tržeb na zhruba sedm miliard korun. Loni společnost zvýšila tržby o 31 procent na 5,9 miliardy korun. Notino patří mezi největší tuzemské e-shopy. Podíl Česka na celkovém obratu firmy dosahuje zhruba 20 procent.

E-shop funguje v ČR od roku 2004, do loňska pod názvem Parfums.cz. V Česku zaměstnává 1000 lidí. Zakladatelem e-shopu je Michal Zámec, podle údajů v obchodním rejstříku firmu vlastní Notino Limited se sídlem na Kypru.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!