Facebook na každém uživateli vydělává kolem 50 korun měsíčně | E15.cz

Facebook na každém uživateli vydělává kolem 50 korun měsíčně

Karel Javůrek - živě.cz

Share on Facebook Messenger
Vstoupit do diskuze
0

Facebook stejně jako řada dalších technologických společností zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí tohoto roku a může se pochlubit skvělými čísly. Za poslední tři měsíce Facebook dosáhl příjmu 10,3 miliardy dolarů a z toho pak 4,7 miliardy dolarů čistého zisku. Při srovnání s minulým rokem a stejným obdobím se jedná o růst o 47 procent. Marže se za rok zvýšila z 44 na 50 procent.

Facebooku se velmi dobře daří pomocí reklamy monetizovat návštěvníky, kteří jeho službu používají. Celosvětově se příjem na jednoho uživatele (ARPU) dostal na 5,07 dolarů, zatímco před rokem to bylo jen 4,01 dolarů. Hodnoty se pochopitelně liší dle lokality, takže Facebook ukázal i grafy pro Evropu, Čínu a podobně, viz galerie. Nejvíc vydělává na uživatelích v Evropě, kde je to aktuálně 6,85 dolarů měsíčně.

Stejně jako v minulosti, Facebooku se nejvíce dařilo v mobilní reklamě, kterou podchytil velmi brzy a nyní tvoří už 88 procent všech reklamních příjmů. Minulý rok to bylo 84 procent.

Celý článek si můžete přečíst zde >>>


Autor: Karel Javůrek - živě.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.