97 % požadavků lze v Raiffeisenbank vyřídit online. A platí to i pro firmy

.

. Zdroj: Shutterstock

Pobočky netáhnou. Zatímco ještě několik let zpátky jste si v online bankovnictví maximálně prohlédli stav účtu a poslali platbu, dnes je toho jen málo, co v něm udělat nelze. A to platí i pro firemní online bankovnictví, které za tím osobním nijak nezaostává.

Pro mobilní a internetové bankovnictví obecně platí, že díky němu máte přístup ke svým penězům odkudkoliv a kdykoliv. Přehledně na jednom místě máte všechny produkty a díky směrnici PSD2 i účty v jiných bankách. Na jedné straně je maximální zabezpečení vašich financí, na straně druhé jednoduché přihlašování a potvrzování transakcí.

Pro firmy je výhodou automatizované propojení s účetním (ERP) systémem nebo změna kontaktních údajů bez nutnosti návštěvy pobočky.

Nejen posílání plateb a kontrola účtu

V online firemním bankovnictví je možné podávat žádosti o čerpání úvěrových produktů nebo vystavování bankovních záruk. Rozhraním API lze bezpečně propojit banku s účetním systémem a stahovat tak transakční historii nebo importovat hromadné platby. Díky okamžitým platbám lze zase hradit do banky, která službu podporuje, v řádech vteřin a zrychlit platební styk.

“Raiffeisenbank má podle průzkumu společnosti IPSOS jedno z nejlépe hodnocených mobilních a internetových bankovnictví na trhu. Například čerpání úvěrových produktů a bankovních garancí je u nás možné v jedné aplikaci, zatímco některé banky na to mají často separátní platformu,” říká Jaroslav Kravčenko. “Podobně je to i u přihlašování do internetového bankovnictví, které probíhá v součinnosti s tím mobilním pomocí biometriky, na což jiné banky mají většinou 2 další aplikace,” doplňuje.

Dalšími výhodami online bankovnictví jsou autorizace plateb, správa veškerých platebních karet nebo přehledné zobrazení až 19 měnových složek vedených k jednomu číslu účtu. V případě potřeby je navíc na telefonu vyškolený personal banky, který kdykoliv poradí.

Více informací naleznete na rb.cz.