Air Bank loni zaznamenala nárůst čistého zisku o 147 procent | E15.cz

Air Bank vzrostl čistý zisk o téměř 150 procent

Pobočka Air Bank ve Vodičkově ulici v Praze
Pobočka Air Bank ve Vodičkově ulici v Praze
• 
ZDROJ: Anna Vackova/E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Loni vykázala Air Bank čistý zisk 603 milionů korun, což je meziroční růst o 147 procent. Vedle nárůstu počtu klientů a objemu poskytnutých úvěrů se do zisku pozitivně promítlo tržní přecenění investic z prvního pololetí. Nárůst zisku loni zaznamenala drtivá většina tuzemských bank.

Počet klientů banky meziročně vzrostl o téměř 82 tisíc na 596 966. Hranici 600 tisíc klientů banka překročila letos v lednu.

"V zisku jsme čtvrtý rok v řadě. Stále se nám daří zvyšovat nejen počet klientů, ale také to, jak nás jako banku využívají," uvedl generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Banka dále investovala do rozšíření své bankomatové sítě, kterou za jeden rok více než zdvojnásobila, a na konci roku 2017 měla přes 320 bankomatů. Investice do stavby nových bankomatů se mimo jiné promítly i v nárůstu správních a režijních nákladů o 14 procent na 1,3 miliardy korun.

Počet běžný účtů vzrostl o téměř 117 tisíc na 639 826. Objem vkladů se zvýšil o 13 procent na 89,5 miliardy korun, objem úvěrů vzrostl o 19 procent na 38,9 miliardy korun. Čisté výnosy očištěné o úvěrové ztráty meziročně stouply o 41 procent na 2,1 miliardy korun.

Celková bilanční suma Air Bank vzrostla ke konci loňského roku meziročně o 13 procent na 98,1 miliardy korun. Vlastní kapitál se zvýšil o 14 procent na 6,2 miliardy korun.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah