Apartmá 666 pro Václava Hollera. Majitel Cryfinu žije po hotelech, platí je z nemocenské

Zakladatel a CEO společnosti Cryfin Václav Holler dluží věřitelům přes miliardu korun.

Zakladatel a CEO společnosti Cryfin Václav Holler dluží věřitelům přes miliardu korun. Zdroj: Cryfin

Pendlováním mezi hotely tráví přinejmenším poslední měsíce majitel svého času ambiciózního kryptoměnového projektu Cryfin Václav Holler. Podnikatel v úpadku, kterého Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) vyšetřuje z podezření na kolosální podvod ve stylu Ponziho schématu, z jehož krachu mu zbyly dluhy za bezmála půldruhé miliardy korun, je momentálně na nemocenské. Na informaci o tom, kolik peněz lze z Cryfinu ještě dostat zpět, přitom netrpělivě čekají nejen stovky věřitelů, ale i samotný insolvenční správce. Získat informace je totiž nelehké nejen od Hollera, ale i od policie.

„Činnost dlužníka byla ukončena v souvislosti se zahájením jeho trestního stíhání. V této souvislosti byl zajištěn i jeho nemovitý majetek a zřejmě i další majetek. Bohužel NCOZ se k výzvě správce nijak nevyjádřila,“ uvádí na adresu Václava Hollera a komunikaci s policií jeho insolvenční správce Emil Fischer.

Holler je podle údajů z insolvenčního rejstříku od loňského září zaměstnán u společnosti Eurosecur, která v insolvenčním řízení zároveň přihlásila za Hollera několikamilionovou pohledávku. Zastihnout jej ovšem není jednoduché. „Právní zástupce dlužníka k dotazu uvedl, že na trvalé adrese má dlužník pouze trvalý pobyt. Fakticky pobývá po hotelích,“ uvádí Fischer. Jediným známým příjmem Hollera je přitom nemocenská ve výši necelých dvaadvaceti tisíc korun. 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!