Arca Capital koupila podíl ve Wiener Privatbank | e15.cz

Arca Capital přebírá část vídeňské privátní banky

Rastislav Velič, Arca Capital
Rastislav Velič, Arca Capital
• 
ZDROJ: Michael Tomeš

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Skupina Arca Capital majetkově vstupuje do privátní vídeňské banky Wiener Privatbank koupí podílu ve výši 9,9 procenta. Arca Capital to uvedla na svých sociálních sítích.

Firma cenu transakce neuvedla. Tržní hodnota desetiny akcií Wiener Privatbank přesahuje tři miliony eur (77,6 milionu korun). „Je to další důležitý krok v expanzi naší skupiny, který otevírá do budoucna možnosti pro obě instituce,“ uvedl předseda představenstva Arca Capital Rastislav Velič.

Wiener Privatbank je soukromá banka zaměřující se na privátní bankovnictví a realitní investice. Objem aktiv skupiny Arca Capital je přibližně 2,3 miliardy eur (59,5 miliardy korun).

Již v minulosti se Arca Capital intenzivně zabývala možností Wiener Privatbank ovládnout. Záměr oznámila už na podzim roku 2017, o více než rok později však žádost o převzetí vídeňské banky stáhla. Rastislav Velič tehdy pro euro.cz argumentoval "podstatnými změnami v majetkové a akcionářské strukture skupiny", které stažení předcházely.

Majoritním vlastníkem společnosti byl dříve slovenský finančník Pavol Krúpa, nyní v ní ale už žádný podíl nedrží. Nově firmu z 60 procent ovládá Velič, Peter Krištofovič má 30 procent akcií a desetinu společnosti vlastní Henrich Kiš.Autor: vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah