Skupina PPF koupila podíl v biotechnologické firmě Autolus Therapeutics | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Skupina PPF koupila podíl v biotechnologické firmě Autolus Therapeutics

Vladan Gallistl

Vladan Gallistl

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získala 19,2 procenta akcií britské biotechnologické společnosti Autolus Therapeutics, jejíž akcie se obchodují na americkém trhu Nasdaq. Jedna akcie se nyní prodává okolo třinácti dolarů.

Za balík akcií tak PPF mohla zaplatit okolo 120 milionů dolarů, což v korunách odpovídá částce téměř 2,8 miliardy korun.

Kellnerova skupina touto akvizicí posílí v biotechnologiích, kde již působí přes svou společnost Sotio. Autolus je totiž v pokročilé fázi klinických studií s přípravky protinádorové terapie založenými na T lymfocytech, takzvaných CAR-T buňkách.

PPF prodává část podílu v ruském těžaři Polymetal, může inkasovat skoro šest miliard

„Naše investice do společnosti Autolus byla motivována velmi slibnými výsledky v rámci dosavadního klinického testování jejich CAR-T technologie a také tím, že zaměření firmy je v souladu se strategií rozvoje skupiny PPF v oblasti biotechnologií,“ říká Ladislav Bartoníček, akcionář PPF odpovědný za oblast biotechnologií.

Sotio se zaměřuje na vývoj léků proti rakovině. „Tato investice potvrzuje dlouhodobý záměr skupiny PPF a SOTIO, jehož cílem je vybudovat silné biotechnologické portfolio vlastních onkologických produktů a investovat do různých biotechnologických společností se slibnými inovativními terapiemi,“ dodává Bartoníček. Sotio se hodlá stát plnohodnotnou farmaceutickou firmou specializující se na onkologickou léčbu.

Skupina PPF koupila rumunský mrakodrap

Cílem britské společnosti je uvést na trh bezpečné a účinné T-buněčné terapie. Pro klíčový produkt nazvaný AUTO1 plánuje zahájit registrační studii zaměřenou na pacienty s akutní lymfatickou leukémií ke konci tohoto roku. Podání žádosti o souhlas s uvedením tohoto léčebného přípravku na trh se předpokládá v roce 2021.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!