Arca Capital se dohodla na financování s Blantyre Capital | e15.cz

Arca Capital se dohodla na financování s londýnskými investory Blantyre Capital

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Londýnská investiční společnost Blantyre Capital zajistí financování skupině Arca Capital. Firmy se dohodly na obchodních podmínkách dluhového financování, což pomůže při rekapitalizaci skupiny, uvedla Arca. Skupina se dostala do potíží v souvislosti s koronavirovou krizí, v důsledku čehož v ČR a na Slovensku firmy její skupiny získaly soudní ochranu před věřiteli.

„Věříme, že společnost Blantyre Capital je tím pravým partnerem. Rozumí silným stránkám skupiny Arca Capital a disponuje finančními i provozními zdroji, kterými nás podpoří při našem restartu,“ uvedl předseda představenstva Arca Investments a její majoritní akcionář Rastislav Velič.

„Z uzavřeného partnerství se společností Arca jsme nadšení. Má obrovský potenciál a podnikavý tým. Je to přesně ten typ společnosti a managementu, který rádi podporujeme,“ uvedl partner společnosti Blantyre Capital Fernando de Santiago.

Společnost Gomanold spolu s J&T Bankou počátkem září oznámily přípravu pomoci nezajištěným věřitelům skupiny Arca. Cílem neměla být záchrana skupiny jako takové, ale pomoc nezajištěným věřitelům získat v co nejkratší době alespoň část investovaných peněz zpět a maximalizovat výtěžek ze zpeněžení aktiv skupiny.

Arca má stovky věřitelů. Účastnit se procesu, jež povede k maximálnímu uspokojení věřitelů, včetně potenciálního financování dlužníka, chtěla i skupina Natland.

Velič tehdy podle slovenského on-line Denníku E patřícího pod Denník N řekl, že očekává, že klienti skupiny při oddlužení získají zpět výrazně či určitě více než polovinu svých peněz.

„Před koronakrizí byly naše závazky a hodnota majetku Arcy na vyrovnané hodnotě zhruba jedné miliardy eur (asi 26,5 miliardy Kč). Koronakrize samozřejmě hodnotu firem o něco snížila,“ uvedl Velič. 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah