Axa prodá část svých britských aktivit. Pojišťovna Phoenix za ně dá 13 miliard | E15.cz

Axa prodá část svých britských aktivit. Pojišťovna Phoenix za ně dá 13 miliard

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Shiny things via Wikimedia Commons (CC BY SA 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzská finanční skupina Axa prodá své investiční, důchodové a pojišťovací aktivity v Británii. Za zhruba 375 milionů liber (13,3 miliardy korun) je od ní koupí britská pojišťovna Phoenix. Axa tak pokračuje v odprodeji majetku v Británii, jehož výsledkem bude odchod z tamního trhu s životním pojištěním, informoval list Financial Times.

Phoenix je v Británii největším majitelem fondů životního pojištění. Od francouzské skupiny Axa kupuje i službu SunLife, která nabízí životní pojištění pro cílovou skupinu nad 50 let.

V lednu vstoupila v platnost nová evropská kapitálová pravidla pro pojišťovny, označovaná jako Solvency II. Firmám kvůli nim vzrostly náklady na provozování aktivit v oblasti životního pojištění a řada pojišťoven musí část svých aktivit prodat, aby se zlepšily likviditu, upozorňuje agentura Reuters.

Axa od začátku roku podepsala už několik smluv o prodeji svých aktivit v Británii, například v dubnu prodala společnosti Life Company Consolidation Group aktivity v oblasti dluhopisů. V průběhu tohoto měsíce prodala svou obchodní platformu Elevate pro správu klientských investic společnosti Standard Life.

Axa předpokládá, že odprodej těchto činností jí vynese celkem zhruba 632 milionů liber (22,4 miliardy korun). Čistou ztrátu spojenou s těmito transakcemi odhaduje na 400 milionů eur.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah