Banky Morgan Stanley i Bank of America zvýšily čtvrtletní zisky | e15.cz

Banky Morgan Stanley i Bank of America zvýšily své čtvrtletní zisky

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Finanční ústav Bank of America, který je podle objemu aktiv druhou největší bankou ve Spojených státech, zvýšil ve čtvrtém čtvrtletí zisk meziročně o 30 procent na 6,77 miliardy dolarů (145 miliard korun). Nárůst zisku vykázal ve stejném období i menší konkurent Morgan Stanley. Oba podniky podobně, jako další americké banky, těžily z dobrých výsledků v investičním bankovnictví, za kterými stála silná aktivita v oblasti fúzí a akvizicí. 

Hospodářské výsledky Bank of America podpořil také růst objemu úvěrů. V přepočtu na akcii se čtvrtletní zisk Bank of America podle výsledkové zprávy zvýšil na 82 centů z 59 centů před rokem. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej v anketě společnosti Refinitiv odhadovali v průměru na 76 centů.

Předpokládá se, že hospodářské výsledky bankovních společností ve Spojených státech v letošním roce podpoří zvyšování úrokových sazeb americké centrální banky (Fed). Bank of America by vzhledem k velkému portfoliu úvěrů a silné angažovanosti v oblasti hypotečních cenných papírů měla patřit mezi firmy, které budou ze zvyšování úroků Fedu těžit nejvýrazněji, poznamenala agentura Reuters.

Jak bude vypadat investiční rok 2022?

Video se připravuje ...

Společnost Morgan Stanley podle své výsledkové zprávy zvýšila čtvrtletní zisk o deset procent na 3,59 miliardy dolarů (77 miliard korun). Zisk tak dosáhl 2,01 dolaru na akcii, zatímco analytici jej odhadovali na 1,91 dolaru.

Příjmy Morgan Stanley z investičního bankovnictví se zvýšily o šest procent. Na tomto růstu se velkou měrou podílely poplatky za poradenství pří fúzích a akvizicích.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah