Česká spořitelna přichází s novinkou, platbou faktur přes QR kódy | e15.cz

Česká spořitelna přichází s novinkou, platbou faktur přes QR kódy

Česká spořitelna, bankomat
Česká spořitelna, bankomat
• 
ZDROJ: ctk

try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká spořitelna nabízí novou službu. Svým klientům ode dneška umožňuje platbu faktur přes QR kódy ve všech svých platbomatech. Zatím mohou platit faktury mobilních operátorů Vodafone a T-Mobile, v brzké budoucnosti se předpokládá přistoupení dalších firem.

Funkce v platbomatech banky plně odpovídá standardu České bankovní asociace. Česká spořitelna má v tuto chvíli 107 platbomatů po celé České republice, do konce roku pak plánuje zprovoznění přibližně dalších 20 platbomatů.

„Platba faktur pomocí QR kódů je velmi rychlá a jednoduchá. V první fázi ji nabídneme ve všech našich platbomatech a pokud o službu budou mít klienti zájem, jsme připraveni ji rozšířit i do našich bankomatů, u kterých je to technicky možné,“ uvedl ředitel kartového centra České spořitelny Miloslav Křečan.

Ukázka QR kódu

Ukázka QR kóduAutor: CS

Pramen: Česká spořitelna

V platbomatu stačí v menu zvolit QR kód a přiložit fakturu ke čtečce. Zařízení načte veškeré potřebné údaje přímo z kódu a převede do formátu příkazu k úhradě. Klient ho pouze zkontroluje a potvrdí. Výhodou je absolutní přesnost a eliminace možných chyb. QR kód dokáže zakódovat mnohem větší množství dat než klasický čárový kód.

Novinka ČS: podnikatelský plán

Raiffeisenbank v nové verzi Mobilního eKonta zjednodušuje QR platby

ČSOB a Era smartbanking umožňuje zaplatit faktury přes QR Platbu

Autor: try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah