České a slovenské UniCredit Bank stoupl v září meziročně zisk o 18,5 procenta | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

České a slovenské UniCredit Bank stoupl v září meziročně zisk o 18,5 procenta

ČTK

Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala za tři čtvrtletí čistý zisk 217 milionů eur (5,5 miliardy korun), což je meziroční růst o 18,5 procenta. Vyplývá to z informací, které ve čtvrtek na webu zveřejnila mateřská společnost banky.

 

Objem poskytnutých úvěrů banky koncem září stoupl meziročně o 6,6 procenta na 390 miliard korun. Objem vkladů vzrostl o 8,3 procenta na 370 miliard korun. Čisté výnosy z poplatků a provizí meziročně stouply o 2,5 procenta na 2,7 miliardy korun, čisté úrokové výnosy o 8,9 procenta na 7,8 miliardy korun.

Konkurenční Komerční bance vzrostl za tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 5,5 procenta na 11,2 miliardy korun. České spořitelně čistý zisk klesl o 1,8 procenta na 11,7 miliardy korun, Monetě se snížil o 2,1 procenta na 3,1 miliardy korun.

Zisk banky UniCredit prudce vzrostl díky prodeji fondu Pioneer

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky. UniCredit Bank má v Česku a na Slovensku téměř 700.000 klientů.

Mateřská banka UniCredit prudce zvýšila čtvrtletní zisk díky prodeji svého investičního fondu Pioneer. UniCredit ve třetím čtvrtletí vydělala 2,82 miliardy eur ve srovnání se ziskem 447 milionů eur před rokem.

UniCredit je největší a zároveň jedinou italskou bankou, která byla označena za globálně systémově důležitou. Banka letos navýšila kapitál prodejem nových akcií v objemu 13 miliard eur.

Problémy UniCreditu s internetovým bankovnictvím pokračují, historie plateb může být chybná
České fondy mají v portfoliu značný podíl investic se zápornými výnosy

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!