České Sberbank se loni propadl zisk, přilákala ale nové peníze klientů | E15.cz

České Sberbank se loni propadl zisk, přilákala ale nové peníze klientů

Pobočka Sberbank
Pobočka Sberbank
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bance Sberbank CZ, která loni působila na českém trhu pod názvem Volksbank, klesl v roce 2012 čistý zisk meziročně o 137 milionů na 209 milionů korun. Výsledek ovlivnil zejména pokles úrokových sazeb úvěrů a vyšší tvorba opravných položek ke klientským úvěrům.

Rok 2012 byl pro Sberbank CZ prvním rokem na trhu po změně vlastníka. Největší ruská banka ovládla Volksbank CZ před dvěma lety. Na konci února 2013 ji přejmenovala na Sberbank CZ.

Bilanční suma banky stoupla o 9,5 miliardy na 61,3 miliardy korun. „Sberbank také v uplynulém roce změnila obchodní strategii, což se výrazně projevilo na meziročním nárůstu obchodních objemů v porovnání s bankovním trhem,“ uvedl generální ředitel banky Libor Holub.

Klientské vklady banky vzrostly v roce 2012 o 30 procent na 48,1 miliardy korun, když celý bankovní sektor zaznamenal nárůst o sedm procent. Objem poskytnutých klientských úvěrů se zvýšil o 10,8 procenta. Bankovní sektor přitom zaznamenal v objemu poskytnutých úvěrů růst 2,4 procenta.

Volksbank patřila mezi tuzemské menší finanční ústavy. Na českém bankovním trhu působí od roku 1993, od ledna 1997 jako samostatná akciová společnost Volksbank CZ.

Sberbank má v Česku ambiciózní plány. Zachrání ruský kapitál tuzemské exportéry?

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.