Čeští BudgetBakers nabrali 160 milionů od zakladatelů Degiro | E15.cz

Český start-up BudgetBakers chystá s novými investory virtuální banku. Nabral 160 milionů

Ondřej Souček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Tuzemský fintech BudgetBakers, který vyvíjí aplikace pro správu financí, dokončil další investiční kolo. Od Jaspera Anderluha a Nielse Kloka, spoluzakladatelů evropského on-line brokera Degiro, nabral 6,3 milionu eur, bezmála 160 milionů korun. Penězi podpoří svůj další růst na evropském trhu. 

Nizozemští podnikatelé Anderluha a Kloka mají plnit roli strategických investorů. Jejich cílem je nejen pomoci dál rozvíjet produkty BudgetBakers, ale i vybudovat společně s pražským fintechem novou platformu, která bude poskytovat co možná nejširší portfolio finančních služeb.

„Naše technologie a know-how poskytujeme novému partnerovi, který je bude integrovat do budované celoevropské virtuální banky. Zároveň budou naše klíčové produkty Wallet a Board nadále fungovat jako samostatné aplikace, které budeme rozvíjet a rozšiřovat,“ říká šéf BudgetBakers Michal Kratochvíl s tím, že firma chystá značné personální posílení. 

Základy nové banky už stojí. Připravovaná virtuální platforma má využívat licence PSD2, která fintechům umožňuje nabízet platební služby v rámci celé Evropské unie a kterou BudgetBakers už vlastní.

Evropské ambice BudgetBakers jsou podle šéfky České fintech asociace Marie Staszkiewicz důkazem, že i v Česku vznikají moderní finanční služby zaměřené na globální trh. „Expanze znamená ale i nové technologické a regulatorní výzvy. Evropský finanční trh není ještě plně harmonizován a v členských státech často fungují odlišně regulační technické normy, které mohou způsobit rozdíly v kvalitě poskytovaných služeb mezi jednotlivými zeměmi,“ upozorňuje na nové výzvy Staszkiewicz.

Do BudgetBakers už v minulosti investovaly například startupový akcelerátor StartupYard nebo investiční skupina Rockaway Capital Jakuba Havrlanta. Byť se nikdo z původních investorů nového kola nezúčastnil, novou finanční injekci vítají.

„BudgetBakers s novými partnery získává možnost významně rozšířit svou klientskou bázi v rámci celé Evropské unie,“ říká Andrea Lauren, investiční partnerka Rockaway, která je zodpovědná za venture kapitálové investice.

BudgetBakers jsou českým fintechovým start-upem, který vyvíjí mobilní aplikaci pro správu osobních financí Wallet. Zakladateli jsou Jan Müller a Martin Jiřička. V současnosti aplikaci využívá 500 tisíc aktivních uživatelů po celém světě a na kontě má přes pět milionů stažení.

Před dvěma roky představili BudgetBakers manažerskou aplikaci Board, která je na rozdíl od Wallet určena pro malé a střední podnikatele. Hospodářské výsledky firma nezveřejňuje.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah