Čínský podíl v J&T vzrostl na dvojnásobek, brzy má dosáhnout 30 procent | E15.cz

Čínský podíl v J&T vzrostl na dvojnásobek, brzy má dosáhnout 30 procent

Budova JTFG
Budova JTFG
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čínská společnost CEFC zvýšila svůj dosavadní pětiprocentní podíl v česko-slovenské finanční skupině J&T Finance Group na 9,9 procenta. Žádost CEFC o souhlas regulátorů s navýšením podílu na 30 procent bude podána v nejbližších dnech. Dosavadní majitelé skupiny Jozef Tkáč a Ivan Jakabovič tak nyní drží každý 45,05 procenta. CEFC je šestou největší privátní firmou v Číně.

CEFC (China Energy Company Limited), šestá největší privátní firma v Číně, svůj podíl navýšila prostřednictvím dceřiné společnosti CEFC Hainan International Holdings CO. Další navýšení podílu CEFC již bude vyžadovat souhlasy regulátorů v zemích, ve kterých JTFG působí. Vlastní jmění skupiny k 30. červnu činilo 1,234 miliardy eur (33,34 miliardy korun).

„V CEFC jsme našli partnera, se kterým máme shodnou vizi o možnostech rozvoje v našem regionu, kde chceme dále růst, a to jak organicky, tak prostřednictvím akvizic,“ řekl k transakci místopředseda představenstva JTFG Patrik Tkáč.

CEFC byla založena v roce 1980. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu, kde se zabývá zpracováním, skladováním, distribucí a obchodováním s ropnými, agrochemickými, petrochemickými a plynovými produkty.

J&T Finance Group vznikla v roce 1995. Skupina se zaměřuje na služba spojené s privátním a retailovým bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním. Podniká především na trzích České a Slovenské republiky, Chorvatska a Ruské federace.

Struktura JTFGAutor: JTFG
Jak vypadá nynější struktura J&T

Číňané získali za 2,2 miliardy pětiprocentní podíl v J&T

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah