Čistý zisk Volksbank meziročně vzrostl o 65 procent | e15.cz

Čistý zisk Volksbank meziročně vzrostl o 65 procent

ilustrační foto
ilustrační foto
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tuzemská Volksbank, která patří mezi menší finanční ústavy v Česku, vykázala za první pololetí podle předběžných výsledků čistý zisk 172 milionů korun. To je v meziročním srovnání nárůst o 65 procent. Sdělila to mluvčí banky Lucie Hálová. Bilanční suma banky meziročně vzrostla o sedm procent na 51 miliard korun. Ostatní tuzemské banky zatím pololetní výsledky nezveřejnily.

„Kapitálová přiměřenost banky se udržuje trvale blízko 14 procent, což potvrzuje dlouhodobou stabilitu banky,“ uvedl předseda představenstva Volksbank Libor Holub.

Zisk před zdaněním banka meziročně zvýšila o téměř 60 procent na 210 milionů korun. Objem klientských vkladů meziročně narostl o 11 procent na 37,7 miliardy korun, objem poskytnutých úvěrů se zvýšil o čtyři procenta na skoro 41 miliard korun. Počet aktivních klientů za posledních 12 měsíců narostl o šest procent na 64 tisíc.

Volksbank působí na českém bankovním trhu od roku 1993, od ledna 1997 jako samostatná akciová společnost Volksbank CZ. Jejím majoritním vlastníkem je Volksbank International AG (VBI) se sídlem ve Vídni. Rakouská Volksbanken, která Volksbank International ovládá, oznámila, že své východoevropské pobočky včetně české prodává ruské Sberbank za 600 milionů eur. Rakouská Volksbanken neuspěla v zátěžových testech evropských bank.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery