Co nového nás čeká v bankovnictví a jak výhodně investovat? Ptejte se odborníka | E15.cz

Co nového nás čeká v bankovnictví a jak výhodně investovat? Ptejte se odborníka

Přemysl Valouch
Přemysl Valouch
• 
ZDROJ: Expobank

Prezentace klienta

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Moderní technologie lidstvo pohltily. Na to myslí i banky, které musí neustále inovovat své služby tak, aby vyhovovaly požadavkům  moderní doby. Jaké jsou trendy v online bankovních službách a na jaké novinky se můžeme těšit v oblasti spoření? Na vaše dotazy bude odpovídat Přemysl Valouch, ředitel oddělení Personální bankovnictví, Expobank CZ, a.s. Chat proběhl 3.října.

 

Přemysl Valouch, ředitel oddělení Personální bankovnictví, Expobank CZ

Ludek, 3. října 2019
Víte něco o robotovi na investice? jestli jo, co to je?
Automatizované investice je jeden z oborů, kterým se Fintech společnosti zabývají. V rámci hledání nejlepších partnerů pro NEO účet zvažujeme i tuto možnost. Ve zkratce, jedná se o to, že investiční robot na základě pokročilého algoritmu rozhoduje individuálně o nákupu, prodeji, složení a rebalancování Vašeho investičního portfolia. Důležitá je volba správného partnera pro tuto službu.
sylvie, 3. října 2019
dobrý den, jaké nové technologie přijdou v nejbližší době?
Vzhledem k rychle postupujícímu vývoji v oblasti nových technologií očekávám, že se budou objevovat nové platební nástroje pro větší bezpečnost a komfort klienta.
ludek, 3. října 2019
existuje v ČR možnost investice do nemovitosti?
Způsobů, jak investovat do nemovitosti, existuje v České republice mnoho. Doporučuji se obrátit na Vašeho poradce, se kterým můžete konzultovat Vaše představy, cíle a možnosti.
honza, 3. října 2019
Mam u banky spoření na 6 let, ale potřebuji finance dříve, je to vůbec možné?
Záleží na konkrétních podmínkách předčasného ukončení vkladu u Vaší banky. Naše banka předčasné ukončení spoření umožňuje.
dáša, 3. října 2019
zaujala mě investice do půjček pro další lidi, máte jako expobank něco takového?
V rámci spolupráce s firmami z oblasti Fintech zvažujeme i tuto možnost.
míša, 3. října 2019
Neuvažuje expobank o automatickém spoření v rámci IB?
Náš NEO účet nabízí prostřednictvím našeho partnera, České mincovny, Zlaté spoření. Jedná se o pravidelné automatické spoření, kdy po dosažení zvolené částky, obdržíte zlatý či stříbrný produkt z aktuální nabídky. Dále nabízíme možnost pravidelného nákupu Bitcoinu.
pavel, 3. října 2019
čekají i nás podnikatele nějaké změny v bankovnictví jako takovém?
Podnikatelé a malé firmy v mém oddělení se již dočkali změn v podobě vylepšení funkcionalit v internetovém bankovnictví Expobanking, které jim umožňuje pohodlnou správu financí na dálku. V dalším rozvoji pokračujeme.
lucka, 3. října 2019
je vubec bezpečné platit mobilem nebo hodinkami? stale se potykam s nazory ze to lze zneuzit tretimi stranami
Při vývoji jakýchkoli platebních nástrojů banky kladou silný důraz na bezpečnost. V oblasti nebankovních poskytovatelů je na každém klientovi, aby zvážil, zda je pro něj nástroj vhodný. Sám za sebe mohu říci, že u nástroje, které používám mám nastavené limity transakcí a notifikace.
david, 3. října 2019
prosím jaké to jsou ty změny s dvoufaktorovou autorizací? bude to mít vplyv na lidi? ak jo, tak jaký
Dvoufaktorová autorizace pro Vás znamená především vyšší zabezpečení. Cenou za bezpečnost je nutnost zadání dalšího bezpečnostního prvku při přihlašování do internetového bankovnictví nebo při vybraných platbách kartou na internetu. Pro naše klienty připravujeme autorizační aplikaci, která umožní při ověření využít biometrické prvky.
Jaromír , 3. října 2019
Dobrý den, jaký je současný trend co se tyče aplikaci?
Trendem je určitě uživatelský komfort, intuitivní ovládání, jednoduchost a bezpečnost.
milos, 3. října 2019
jaký je limit výnosu abych z toho nemusel odvádět daň, respektive podávat přiznání?
V této otázce doporučujeme obrátit se na Vašeho správce daně.
lukáš, 3. října 2019
co si myslite o bezpecnosti mobilního bankovnictvi?
Pro každou banku je bezpečnost jakékoli aplikace zásadní téma a tomu odpovídá i míra zabezpečení.
ivana, 3. října 2019
jak je to prosim s neo uctem a investicemi do start upov?
V rámci NEO účtu nabízíme možnost investic do růstových firem nebo startupů, a to prostřednictvím našeho prověřeného partnera, společnosti Fundlift. Opět platí, že klient může investovat jednoduše a na pár kliknutí v prostředí internetového bankovnictví.
martina, 3. října 2019
co krome SMS je druhy krok v potvrzeni platby?
Naši klienti se do internetového bankovnictví Expobanking přihlašují pomocí svého uživatelského jména, hesla a autorizačního SMS kódu. Platby zadané v prostředí internetového bankovnictví jsou pak znovu autorizovány SMS kódem.
karel, 3. října 2019
jak to teď vypadá se situaci kryptomen? je bitcoin stale zajimavý v ramci investic?
Bitcoin je alternativa. Ale rozhodnutí investovat do této kryptoměny je na každém investorovi. Zde bych připomenul základní pravidlo investování, a to diverzifikace investic.
jitka, 3. října 2019
planujete zmenu cen poplatku?
Pracujeme na celkovém zjednodušení našeho sazebníku poplatků a s tím souvisí i plánované zrušení některých položek. Náš vlajkový produkt, NEO účet, je zcela bez poplatků za vedení účtu, transakční bankovnictví, výběry z bankomatu v ČR i zahraničí.
aneta, 3. října 2019
pri jaké minimalni častce se vyplati spořit.
Jakákoli částka pro tvorbu finanční rezervy dává smysl.
lucy, 3. října 2019
myslíte, že přijde placení čipy v tele i do Čech?
V rámci Fintech se setkáváme s mnoha zajímavými nápady v oblasti platebních nástrojů, ale integrace čipu přímo do těla mezi nimi ještě nebyla :)
simona, 3. října 2019
Plánujete nějaké změny v účtech?
Ano, plánujeme. Bude se jednat o další rozšiřování nabídky služeb v rámci NEO účtu, kde představíme i nové Fintech partnery. Od našich klientů máme mnoho zajímavých podnětů, které postupně zapracováváme.
lucie, 3. října 2019
co expobanka připravuje v rámci technologických změn v roku 2020?
Chystáme nové partnery ze světa Fintech do našeho NEO účtu. Dalšího partnera představíme již brzy.
marketa, 3. října 2019
Dobrý den. chtěla bych se zeptat jaký je průměrný úrok na běžných účtech
Na běžných účtech je průměrný úrok velmi nízký a navíc k jeho dosažení musíte plnit podmínky typu útrata, obrat, počet transakcí. Výjimky na trhu existují. Na našem NEO účtu aktuálně nabízíme jednu z nejlepších úrokových sazeb na trh a to ve výši 1,6 % a navíc bez omezení vkladu. NEO účet se tímto dostává na úroveň nejlepších spořicích účtů.
Jana, 3. října 2019
Dobrý den, mají podle vás smysl důchodová spoření?
Obecně ano. Jakákoli motivace, která vede k podílení se na zajištění v důchodu, mi připadá smysluplná.
Pavel , 3. října 2019
Dobrý den, Jaký bankovní produkt je podle vás nejvýhodnější z hlediska spoření?
Takový produkt, který Vám v čase přinese očekávané zhodnocení, které je pro Vás akceptovatelné v porovnání s mírou rizika nebo dostupností prostředků. Například náš běžný účet NEO nabízí sazbu 1,6 % p.a. pro jakoukoli výši vkladu a bez podmínek a prostředky jsou ze zákona pojištěny.
Andrej, 3. října 2019
Dobrý den, investují více mladí nebo starší lidé?
Investují lidé, kteří chtějí zhodnotit své prostředky jinak než na spořicích účtech. Obecně se dle věku klienta liší spíše investiční nástroje, které volí k dosažení svého cíle. Přes NEO účet můžete investovat do alternativ jako je Bitcoin, růstové firmy nebo drahé kovy.
Daniel, 3. října 2019
Co podle vás lidé více využívají? Mobilní nebo internet bankovnictví?
Záleží na individuální preferenci každého klienta. Například náš NEO účet můžete ovládat v internetovém bankovnictví s plně responzivním designem. 70 % klientů ovládá účet přes mobilní telefon, ostatní přes počítač.
Jarmila , 3. října 2019
Zdravím. Vyplatí se investovat do zlata?
Zlato je trvalý uchovatel hodnoty, což se potvrzuje zejména v dobách ekonomických krizí. Proto je vhodnou součástí portfolia každého klienta. S naším NEO účtem můžete investovat do zlata skutečně jen na pár kliknutí.
Radim, 3. října 2019
Dobrý den, kolik je ideální a zároveň minimálně částka na pravidelné měsíční investování? Děkuji
Ideální částka pro Vás se dá určit pouze na základě analýzy Vaší finanční situace a cílů, kterých chcete pravidelným investováním dosáhnout. Neexistuje univerzální poučka, která by platila na všechny případy.
peter, 3. října 2019
dobry den su realne uroky na sporiacich uctoch?
Výše úroku je ovlivněna více faktory. Hlavní roli hraje základní sazba ČNB a dále pak situace na trhu. Aktuálně se zdají být nabídky bank reálné. Doporučuji obezřetnost vždy, když nabídka úrokové sazby výrazně převyšuje sazbu základní. V Expobank aktuálně nabízíme úrokovou sazbu 1,6 % p.a. na našem NEO účtu, který je kombinací běžného účtu a spořicího účtu v jednom.
Malika, 3. října 2019
Dobrý den, jak se stavíte ke kryptoměnám?
Ke kryptoměnám se stavíme zejména obezřetně a s respektem. Je to nový fenomén a Expobank jako první banka na trhu umožnuje přímo z NEo účtu kupovat a prodávat Bitcoin. Na tomto propojení Fintech a bankovního světa spolupracujeme s prověřeným partnerem, společností WBTCB.

Autor: Prezentace klienta

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah