Commerzbank hodlá prodat divizi mBank | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Commerzbank hodlá prodat divizi mBank, ta má v Česku 660 tisíc klientů

ČTK

Druhá největší německá banka Commerzbank hodlá prodat svou polskou divizi mBank, která působí rovněž v České republice. Commerzbank o tom informovala v rámci prezentace svého nového strategického programu. Prodejem většinového podílu v mBank chce Commerzbank získat finanční prostředky, které umožní rychlejší realizaci nové strategie a souvisejících investic.

Commerzbank vlastní v polské mBank podíl 69,3 procenta. S akciemi mBank se obchoduje na varšavské burze, tržní hodnota podniku se nyní pohybuje kolem 14 miliard zlotých (82,5 miliardy korun). Polská mBank loni dosáhla tržeb 1,1 miliardy eur (28,5 miliardy korun), zisk před zdaněním pak činil 346 milionů eur.

V České republice zahájila mBank provoz na podzim 2007. Loni banka v ČR zvýšila provozní zisk na 446 milionů korun z předloňských 220 milionů korun. Počet klientů se zvýšil asi o 10 tisíc na 660 tisíc.

Banky zkoušejí nový zdroj financí. Kapitál posilují přes dluh

Commerzbank v rámci nové strategie rovněž provede úplné převzetí divize Comdirect, ve které nyní vlastní podíl kolem 82 procent. Následně tuto divizi integruje do svých aktivit.

Commerzbank také potvrdila, že zruší 4300 existujících pracovních míst, ale zároveň vytvoří 2000 nových pracovních příležitostí ve strategických oblastech, jako jsou například informační technologie. Ve finále se tak počet zaměstnanců sníží o 2300 osob, což odpovídá necelým šesti procentům celkové pracovní síly banky.

Šéf Evropské centrální banky: Oživení ekonomiky eurozóny je v nedohlednu
Akcie, měny & názory Jana Vejmělka: Rizika pro korunu rostou

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!