ČSOB zaostala za konkurenty, čistý zisk jí mírně klesl | E15.cz

ČSOB zaostala za konkurenty, čistý zisk jí mírně klesl

Pobočka ČSOB v Praze
Pobočka ČSOB v Praze
• 
ZDROJ: Jan Hrouda, Euro

ČTK

Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí klesl o dvě procenta na 7,1 miliardy korun. Objem úvěrů celé skupiny přitom vzrostl meziročně o osm procent na 564 miliard korun a objem vkladů o šest procent na 689 miliard korun.

Celkový objem aktiv pod správou skupiny ČSOB dosáhl 182 miliard korun, což představuje 14procentní růst. Provozní výnosy vzrostly meziročně o čtyři procenta na 16,4 miliardy korun navzdory prostředí nízkých úrokových sazeb. Provozní náklady stouply o osm procent na osm miliard korun především kvůli zaúčtování povinného příspěvku do Rezolučního fondu.

„Bez vlivu předpokládaného příspěvku do Rezolučního fondu by náš čistý zisk v první polovině roku meziročně vzrostl o jedno procento. Takový výsledek v prostředí nízkých úrokových sazeb byl dosažen díky silnému výkonu ve všech klíčových oblastech,“ uvedl generální ředitel ČSOB John Hollows.

Do Skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring.

Z konkurenčních peněžních ústavů zatím výsledky zveřejnila Komerční banka, které v pololetí meziročně stoupl čistý zisk o čtyři procenta na 6,6 miliardy korun. UniCredit Bank vzrostl čistý zisk o 26 procent na 3,1 miliardy korun. Česká spořitelna zveřejní výsledky v pátek.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.