Deutsche Bank očekává rekordní ztrátu. Kvůli jednorázovým nákladům | E15.cz

Deutsche Bank očekává rekordní ztrátu. Kvůli jednorázovým nákladům

Deutsche Bank (ilustrační foto)
Deutsche Bank (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší německý finanční ústav Deutsche Bank čeká za loňský rok kvůli odpisům a dodatečným nákladům rekordní čistou ztrátu 6,7 miliardy eur (181 miliard korun). Akcie banky na středeční večerní oznámení společnosti reagovaly dnes propadem o čtyři procenta na sedmileté minimum.

Vysoká ztráta za loňský rok se očekávala, protože za třetí čtvrtletí Deutsche překvapila finanční trhy rekordní kvartální ztrátou 6,2 miliardy eur. Banka nyní předpověděla, že ve čtvrtém čtvrtletí utrpí ztrátu kolem 2,1 miliardy eur.

Ta bude důsledkem nákladů na protahované právní spory a na restrukturalizaci, včetně propouštění. Výsledek za čtvrtletí a celý rok oznámí banka 28. ledna.

Nový šéf Deutsche Bank John Cryan, který nastoupil loni v červenci, slíbil nový start a zahájil radikální restrukturalizaci. Banka se ale potýká s nákladnými soudními spory kvůli minulým skandálům a zároveň se musí přizpůsobovat zpřísněným pravidlům pro bankovnictví.

Deutsche Bank už za Cryana oznámila zrušení 15 tisíc pracovních míst a plánuje se zbavit aktivit, které zaměstnávají dalších asi 20 tisíc lidí.

Vývoj akcií od ledna 2015 do ledna 2016 0:normal690:true:true Zdroj: E15.cz

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah