Deutsche Bank prý ze Spojených států neodejde, mohla by ale omezit tamní aktivity | e15.cz

Deutsche Bank prý ze Spojených států neodejde, mohla by ale omezit tamní aktivity

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Největší německá banka Deutsche Bank uvažuje o změně své strategie ve Spojených státech, kde jí hrozí vysoká pokuta. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje blízké firmě. Odchod Deutsche Bank z USA podle těchto zdrojů s nejvyšší pravděpodobností nepřichází v úvahu, firma by nicméně mohla tamní aktivity omezit.

Deutsche Bank v polovině září oznámila, že americké ministerstvo spravedlnosti požaduje, aby zaplatila 14 miliard dolarů (344 miliard korun) za urovnání obvinění kolem prodeje hypotečních cenných papírů. Podle německého listu Welt am Sonntag by změna podnikatelské strategie v USA mohla být součástí dohody o urovnání a mohla by zahrnovat ukončení aktivit v oblasti investičního bankovnictví.

Hrozba vysoké pokuty v USA vyvolává nejistotu ohledně finanční situace Deutsche Bank. Akcie společnosti se v uplynulých týdnech dostaly pod tlak kvůli obavám, že Deutsche Bank bude muset požádat investory o značnou kapitálovou injekci.

Zdroj agentury Reuters obeznámený se situací v pátek uvedl, že finanční ředitel banky upozornil zástupce zaměstnanců na možnost výrazného prohloubení plánované redukce počtu pracovníků, které by mohlo vést ke zrušení dalších deset tisíc pracovních míst. Podle dalšího zdroje banka zkoumá situaci v zemích své působnosti, aby rozhodla, kde se vyplatí zůstat.

Podle listu Süddeutsche Zeitung nyní o dalším postupu ve Spojených státech jedná dozorčí rada Deutsche Bank. List upozornil, že částečný odchod z USA by mohl bance pomoci snížit kapitálové náklady.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah