Fio banka letos znásobila svůj zisk | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Fio banka letos znásobila svůj zisk

Fio banka letos znásobila svůj zisk
Fio banka
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Fio banka vykázala za letošní tři čtvrtletí hrubý zisk 745 milionů korun, o rok dříve to bylo 236 milionů korun. Bilanční suma banky stoupla na 130 miliard korun. Výsledky oznámil na tiskové konferenci obchodní ředitel banky Jan Bláha. Pokud podle něj nenastane do konce roku nějaká negativní událost, dosáhne za celý rok zisk miliardu korun.

Objem vkladů ke konci září vzrostl na 124 miliard korun a objem úvěrů na 25,4 miliardy korun. Počet poboček zvýšila Fio banka na 83, dalších 16 jich je na Slovensku. Počet bankomatů Fio banky vzrostl na 175. Banka měla koncem září 867 tisíc klientů, což bylo o 14 procent více než před rokem. Podle počtu klientů je tak pátou největší bankou v Česku.

Fio banka spustila v říjnu pro své klienty investování do vlastních akciových podílových fondů s různou strategií bez minimálního vkladu.

Fio banka vznikla v roce 2010 udělením bankovní licence brokerské společnosti a následnou integrací družstevní záložny. Součástí skupiny Fio, kterou vlastní tuzemští podnikatelé Romuald Kopún a Petr Marsa, je RM-Systém.

Kofole se daří, nápojáři stouply tržby i zisk
Akcie v USA prudce klesly, Dow Jones ztratil přes dvě procenta

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!