ING navzdory očekávání analytiků zvýšila hrubý zisk o šest procent | E15.cz

ING navzdory očekávání analytiků zvýšila hrubý zisk o šest procent

ING
ING
• 
ZDROJ: Jan Rasch, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Největší nizozemská finanční skupina ING Groep ve třetím čtvrtletí zvýšila hrubý zisk o 6,2 procenta na dvě miliardy eur (51,1 miliardy korun).

Zisk překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali v průměru na 1,83 miliardy eur. Firma dnes uvedla, že k růstu zisku přispěl pokračující růst úvěrů, lepší úrokové marže i zvýšení počtu klientů.

Firmě se ve čtvrtletí podařilo po celém světě získat 400 000 zákazníků, takže nyní jich má téměř 37 milionů.

"Za lepšími výsledky jsou hlavně náklady na řízení rizika, které jsou mimořádně nízké," řekl finanční ředitel Koos Timmermans. V televizi Bloomberg také podotkl, že banka se opozdila se zaváděním restrukturalizace, protože neměla všechna potřebná povolení regulačních úřadů.

Díky investicím do mobilního bankovnictví a online služeb se ING daří snižovat náklady na kamenné pobočky. V růstu zisku se odrážel i pokles podílu nedobytných úvěrů. Rezervy na tyto půjčky banka snížila o polovinu na 124 milionů eur.

Čistý zisk se zvýšil o dvě procenta na 1,38 miliardy eur (35,3 miliardy korun) a rovněž překonal odhady analytiků v anketě agentury Bloomberg. Příjmy zůstaly meziročně prakticky beze změn na 4,41 miliardy eur (112,7 miliardy korun).

ING zaměstnává přes 52 000 lidí a poskytuje služby klientům ve více než 40 zemích. Historie divize ING Bank v České republice sahá do roku 1992. ING podle svých internetových stránek v tuzemsku působí výhradně v oblasti bankovnictví a zaměstnává více než 250 lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.