KBC loni zvýšila zisk o polovinu, i tak nenaplnila odhady analytiků | E15.cz

KBC loni zvýšila zisk o polovinu, i tak nenaplnila odhady analytiků

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: wikimedia.org

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk belgické finanční skupiny KBC, která je vlastníkem české ČSOB, v loňském roce stoupl o polovinu na 2,64 miliardy eur (zhruba 71 miliard korun). Zaostal však za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na tři miliardy eur. V Česku se zisk KBC mírně zvýšil na 542 milionů eur z 528 milionů eur v předchozím roce.

V samotném čtvrtém čtvrtletí čistý zisk skupiny KBC v meziročním srovnání stoupl o více než 80 procent na 862 milionů eur. Analytici však počítali s ještě výraznějším nárůstem, a to o 160 procent na 1,228 miliardy eur. Společnost KBC ve své dnešní tiskové zprávě rovněž uvedla, že v České republice ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila objem poskytnutých úvěrů o tři procenta. Stejný nárůst zaznamenala v ČR také u objemu vkladů.

ČSOB patří společně s Českou spořitelnou, Komerční bankou a UniCredit Bank mezi největší české banky podle výše bilanční sumy. Kromě banky ČSOB je součástí skupiny KBC v České republice také Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Pojišťovna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Factoring, ČSOB Asset Management a skupina Patria.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah