Kellnerova ruská banka za tři čtvrtletí zvýšila zisk o 46 procent | E15.cz

Kellnerova ruská banka za tři čtvrtletí zvýšila zisk o 46 procent

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruská banka Home Credit & Finance Bank (HCFB) ze skupiny PPF finančníka Petra Kellnera za devět měsíců letošního roku zvýšila meziročně čistý zisk o 46 procent na 12,1 miliardy rublů (asi 7,6 miliardy korun). HCFB patří v Rusku k hlavním poskytovatelům spotřebitelských úvěrů.

Banka za tři čtvrtletí oproti stejnému loňskému období zdvojnásobila celkový objem svých půjček na zhruba 186 miliard rublů, podíl včas nesplácených úvěrů zůstal na nízké úrovni 6,3 procenta (loni 5,8 procenta).

Nehledě na růst úvěrového portfolia a investice do sítě poboček se poměr výdajů k příjmům banky podařilo snížit z 39 na 31 procent. Objem vkladů vzrostl o 90 procent na 134 miliard rublů. Minulý měsíc banka úspěšně umístila na trhu euroobligace za půl miliardy dolarů.

HCFB současně upevnila své pozice: je jedničkou na ruském trhu spotřebitelských úvěrů s více než čtvrtinovým podílem, na trhu úvěrů v hotovosti stoupla z pátého na třetí místo s podílem 3,4 procenta a naopak oproti minulému čtvrtletí klesla z osmé na devátou příčku na trhu úvěrových karet s tříprocentním podílem. Na trhu nezajištěných úvěrů je jedničkou mezi ruskými soukromými bankami a čtvrtá celkově.

Distribuční síť HCFB nyní zahrnuje 874 poboček, více než pět tisícovek mikrokanceláří (obvykle v podobě kancelářského stolu) a své úvěry nabízí i ve více než 64 500 prodejnách. Klientská databáze zahrnuje více než 24 milionů lidí, z nichž 3,7 milionu jsou aktivními zákazníky.

Banka je součástí společnosti Home Credit Group, která patří do skupiny PPF. V té ovládá většinu Kellner.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah