Kolem slovenské divize Sberbank krouží Penta a ČSOB | E15.cz

Kolem slovenské divize Sberbank krouží Penta a ČSOB

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: sbrf.ru

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tři potencionální kupci mají údajně zájem o slovenskou divizi největší ruské banky Sberbank, patří mezi ně investiční skupina Penta a ČSOB. Informuje o tom server sme.sk s odvoláním na zdroje z bankovního sektoru. Sberbank by podle serveru měla začátkem léta oznámit, které evropské aktivity hodlá prodat. Firma působí rovněž v České republice.

Nejvážnějším zájemcem o slovenskou divizi je údajně Penta, která působí ve více než deseti zemích Evropy a má své zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě a Mnichově. Partner skupiny Penta Eduard Maták podle sme.sk zájem o divizi potvrdil, zatímco mluvčí ČSOB toto téma nechtěla komentovat.

Třetí zájemce je prý ze Slovenska, jeho jméno se však nepodařilo zjistit. V minulosti se objevily spekulace, že mezi zájemce by mohly patřit italská banka UniCredit či maďarská OTP, píše sme.sk.

Velký propad zisku

Sberbank tento týden oznámila, že její zisk se v prvním čtvrtletí meziročně propadl o 58 procent na 30,6 miliardy rublů (téměř 15 miliard korun). Firma se potýká s negativními dopady útlumu ruské ekonomiky a sankcí, které na Rusko uvalily západní země kvůli postupu Moskvy v ukrajinské krizi.

Mluvčí společnosti podle agentury Reuters uvedla, že firma přehodnocuje svou strategii v Evropě a zvažuje několik scénářů. Sberbank působí na českém trhu pod názvem Sberbank CZ. Majoritním vlastníkem české i slovenské divize je Sberbank Europe, která je společně se svými dceřinými společnostmi v zemích Evropské unie ze západních sankcí vyjmuta.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.