Kuriozity: Na splátky si lidé pořídili airsoftovou zbraň | E15.cz

Kuriozity: Na splátky si lidé pořídili airsoftovou zbraň

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profit

try

Share on Facebook Messenger
Nejen lednička, širokoúhlá televize nebo zahradní nábytek. Vedle nejčastějšího zboží, které si Češi pořizují na splátky, se ve statistikách úvěrových společností objeví komodity, které přinejmenším překvapí.

Podle analýzy poskytnutých úvěrů společností Home Credit lidé neváhají investovat především do nejrozmanitějších koníčků. Mezi zbožím, na které poskytla firma úvěr, se objevila například i airsoftová zbraň.

Airsoft je koníček podobný známému paintballu, jehož vyznavači proti sobě bojují s přesnými kopiemi střelných zbraní. Jde o vojenský sport, hráči při něm nevyužívají náboje naplněné barvou jako u paintballu, ale plastovo-keramické kuličky.

Airsoftová zbraň přitom není úplně levnou záležitostí. Ty nejlepší snadno přesáhnou desetiticícovou hranici. Připočíst je nutné ještě povinné vybavení ve formě maskáčů, přilby a ochranných pomůcek.

Na rozdíl od výbavy pro airsoft či paintball patří skutečné zbraně k jednomu z druhů zboží, které si na úvěr nepořídíte. „Airsoft a paintball chápeme jako sporty. Využívají sice maket zbraní, nikoho ale vážně nezraní. S nákupem skutečných zbraní na splátky u nás z etických důvodů nepochodíte. Stejně tak je tomu u dalších typů zboží, například pyrotechniky, zboží ze zastaváren či erotických hraček,“ říká ředitel obchodní sítě Home Creditu Jan Plaček.

Naopak mezi neškodné, ale přesto kuriózní komodity, které společnost v poslední době pomáhala financovat, bezesporu patří svářecí kukla v barvě kosmická zeleň. Taková kukla vyjde bezmála na deset tisíc korun a umí téměř vše.

Mimo jiné i elektricky ovládané stmívání skla, které funguje buď manuálně, nebo automaticky. Díky solárním článkům umístěným na povrchu vypadá, jako by byla připravená přímo na let do vesmíru.

Autor: try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.