Loňský zisk banky UBS vylétl o téměř 80 procent na pětileté maximum | E15.cz

Loňský zisk banky UBS vylétl o téměř 80 procent na pětileté maximum

Kanceláře UBS v New Yorku
Kanceláře UBS v New Yorku
• 
ZDROJ: Allie_Caulfield via Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk největší švýcarské banky UBS loni stoupl o téměř 80 procent na 6,2 miliardy švýcarských franků (přes 150 miliard korun). To představuje nejlepší výsledek od roku 2010. Oznámila to dnes firma. Zisk překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 5,75 miliardy švýcarských franků.

Banka se rozhodla zvýšit dividendu na 0,85 franku na akcii z 0,75 franku na akcii vyplacených za rok 2014. „Navzdory velmi obtížnému prostředí jsme zažili skvělý rok z hlediska výnosů akcionářů i vztahů s klienty,“ uvedl šéf podniku Sergio Ermotti.

V samotném čtvrtém čtvrtletí čistý zisk UBS meziročně stoupl o více než desetinu na 949 milionů švýcarských franků, protože mimořádný daňový příjem kompenzoval pokles zisků ze správy majetku a z investičního bankovnictví.

Banka upozornila, že čtvrté čtvrtletí se vyznačovalo nízkou aktivitou klientů a výraznou averzí vůči riziku. Dodala, že nadále čelí negativním faktorům zahrnujícím vrtkavost na finančních trzích, nízké úrokové sazby a silný kurz švýcarského franku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah