Maďarsko si došláplo na českou firmu Perfectum, zakázalo jí vybírat vklady od klientů | E15.cz

Maďarsko si došláplo na českou firmu Perfectum, zakázalo jí vybírat vklady od klientů

Maďarsko si došláplo na českou firmu Perfectum, zakázalo jí vybírat vklady od klientů
Maďarsko
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Maďarská centrální banka (NBH) zakázala s okamžitou platností firmě Perfectum Consulting CZ vybírat vklady i jiná splatná finanční aktiva, dokud nedokončí vyšetřování, zda firma potřebuje ke své činnosti licenci. Podnik má sídlo v Praze.

Společnost působí také pod názvy Investment GP a Global Property (GP) Capital SE a slibuje nereálně vysoké výnosy a záruky, uvedla maďarská tisková agentura MTI.

NBH začala firmu vyšetřovat, aby zjistila, zda vybírá vklady a další finanční majetek na podnikatelském základě. V takovém případě by pro svou činnost potřebovala podle zákona povolení od NBH.

Maďarsko jsem já, Viktor Orbán. Kým skutečně je rázný politik?

Perfectum Consulting má sídlo v Praze, kancelář má ale v Budapešti a provozuje internetové stránky v maďarštině. Nemá ale povolení k výše prováděným aktivitám v Maďarsku. NBH vydala v této souvislosti varování pro spotřebitele už letos v březnu.

Maďarská centrální banka má funkci finančního regulátora trhu. V březnu 2012 úřad PSZAF, který v té době zastával funkci regulátora, již firmě Perfectum zakázal stejnou činnost a udělil jí pokutu 50 milionů forintů (dnes čtyři miliony korun).

Maďarský kapitál půjde po českých startupech, první nákup přijde v říjnu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!